Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

tytuł zawsze musi być! :)

12:20 Kasia i Przemo 0 Comments Category :

W piekarniku ciasto, w zamrażarce lody malinowe, a w słoiku mleko ryżowe. Wszystko wegańskie!
Ogłosiliśmy kwiecień miesiącem wegańskim. I nam wychodzi :)
Spędzamy może ciut więcej czasu przyglądając się dokładnie każdemu produktowi i badając jego skład, wypytując sprzedawczynie, ale pobudza nas to również do kreatywności w kuchni.
Przemowa nowość Viosna mix [przepis dostępny na puszka.pl :D ] jest po prostu boska! rewelacyjna niepowtarzalna!!
Nie możemy tylko zrozumieć, a może bardziej bawi nas płytkie myślenie niektórych ludzi.

Ostatnio spotkaliśmy się z czymś takim.
Gdy oznajmiliśmy mamie że jemy w tym miesiącu tylko warzywa jej będąca w pobliżu koleżanka
z wielkim zdziwieniem okrzyknęła z przerażeniem.... ALE JAK TO ?? Przez cały miesiąc? ja rozumiem kilka dni.. ale nie cały miesiąc!! Kasia jak chcesz się odchudzać musisz wybrać jakąś zrównoważoną dietę ALE NIE SAME WARZYWA!!!!!!
[dobra ja rozumiem jak byśmy powiedzieli "w tym miesiącu jemy same chipsy", Ah! no i to nie koniec wywodu mamy koleżanki... zaczęła coś jeszcze opowiadać o jakiejś kobiecie co piła za dużo wody mineralnej i dostała od tego padaczki...]
Kasia ja rozumiem że nie jecie mięsa ale musisz jeść takie rzeczy jak: soja, ciecierzyca i inne..
[a to co? zwierzyna??? ]
A nie, zjesz marcheweczkę i myślisz, że schudniesz... [przecież się nie odchudzam]
No dobrze... w takim razie skoro nie chcesz schudnąć to po co jecie w tym miesiącu same warzywa? - dla urozmaicenia :) [i tak by nie dotarło z jakiego powodu jemy same warzywa].

Potem było coś jeszcze o ziemistości mojej skóry [zima była]. To że minuta solarium kosztuje 70 groszy jeszcze nie znaczy, że w te pędy będę się poddawać za własne pieniądze sztucznemu promieniowaniu i narażać moją cerę na szybsze starzenie. A może powinnam efekt braku słońca na niebie przez 5 miesięcy ukryć pod grubą warstwą podkładu, najlepiej źle dobranego by moja twarz wyglądała jak bym nie jadła nic innego jak tylko marchewkę.
Raczej nie.

A ten brak słońca przez 5 miesięcy nadrabia teraz. :)
5 miesięcy szarości... zimna i krótkich dni kończy się!
To wszystko jest takie niesamowite...
Trawa która wybucha zielenią, krokusy na wrocławskich skwereczkach przepychają się fioletami i żółciami. Forsycja na żywopłotach roztacza swą żółć dookoła jak słońce. Dużo Słońca!!!! Magnolie nieśmiało wypuszczające pąki... gdzieniegdzie można dostrzec u kogoś przed domem tulipanowe gromadki... wszystko zaczyna być takie kolorowe, radosne, pełne energii na całe następne 7 miesięcy kiedy to słońce na niebie będzie gościć prawie codziennie :)

Opsa dranie!! ;)

RELATED POSTS

0 comments